Тренінг Спiлкування - це здорово!

Тренінг
Спiлкування - це здорово!
Цiлi: формувати у пiдлiткiв навички групової взаємодії та ефективного спiлкування; сприяти формуванню позитивної  самооцiнки, усвідомлен­ню унiкальностi особистостi кожної людини.
«Людина може обiйтися без багатьох речей, але не без iншої людини», ­сказав один учений. Hавіть на caмoтi вона подумки звертається до iнших людей. Наприклад, коли одягаєте но­вий одяг, ви дyмaєтєe, чи сподобається цей одяг їм i що вони скажуть.
Але людськi стосунки нерідко спри­чиняють проблеми: непорозумiння, суперечки, конфлiкти. Щоб запо­бiгти цьому, треба навчитись ладити з людьми. Цi вмiння чи не найваж­ливiшi для вcix. Вони допомагають зберегти душевний спокiй, упевнено поводитись у будь-якому товариствi, легко знайомитись i знаходити собi друзiв, досягти успixу. Сьогоднi ми зi­брались iз вами, щоб краще пiзнати себе та cвоїx друзiв. У цьому нам до­поможуть сьогоднiшнi вправи.
1. Вправа  «Не хочу хвалитись, але я добре ... (граю у футбол)»
Для чого в нашому життi icнують рiз­нi правила?
(Для ефективноi робот и в будь-якiй гpyпi людей приймають правила)
2. Правила роботи в групi
Пропоную i нам прийняти правила.
 • Говорити по черзi.
• Слухати iнших.
• Добровiльно брати участь у роботi групи.
• Бути активним.
• Бути доброзичливим.
• Не критикувати.
• Бути тактовним.
3 Вправа «Бінго»
Кожному на малюнку потрібно написати свою мрію, захоплення, улюблену музику, місце відпочинку.
 (Учасники встають зі своїх місць і підходять один до одного, мають знайти та записати на своїх «Бінго» імена тих, з ким у них однакові позиції. Потім сідають.)
• У кого збiглася одна позицiя?
• У кого збiглося декiлька позицiй?
• Чи є учасники, в яких yci позицiї рiзнi?
·        Про що ми можемо сказати, ана­лiзуючи цю вправу? (Унiкальнiсть
особистостi)
·        Що допомагає людям пiзнавати один одного? (Спiлкування)
4       Мозковий штурм
-         Що ж таке спiлкування?
(Обмiн думками, новинами, iнформа­цією, враженнями, повiдомленнями)
5       IнФормацiйне повiдомлення учнiв
Спiлкування - це обмiн думками, враженнями, iнформацiєю про себе i про все, що може цiкавити людей. у процесi спiлкyвaння в iндивіда фор­муються загальнi й неповторнi якос­тi. Людство виробило певнi правила (норми) й моральнi принципи спiл­кування, що покладенi в основу куль­тури спiлкування.
Це перш за все повага, спiвчуття, спiвпереживання, щирicть, тактов­нiсть, доброзичливicть i rapнi ма­нери. А оскiльки механiзм їх дії має психiчне підгpунтя, то передумовою успiшного спiлкування загалом є хо­роший настрiй.
   Повага - це першочергова вимога мо­ральних узаємин мiж людьми. Вона   передбачає ставлення до людини, в якому визнаєтьься гідність особи. Це виражається в делiкатностi, чуй­ності і скромностіi.
Порушення вимог шанобливого став­лення до партнерiв спiлкyвaння пов'я­зане з несправедливiстю, нерiвнicтю, пригнiченням, приниженням люд­сякої гідностi, грубicтю.
Спiлкування передбачає, що ми не просто цiнуємо нашого партнера, поважаємо його гщнiсть, а й актив­но прагнемо мати з ним справу. А це неможливо без входження в суть його турбот, проблем i настрою. Зробив­ши це, ми дeмонструємо, що розу­міємо партнера, він нам не чужий, ми його підтримуємо морально. Така психологiчна реакцiя на суб'єктив­ний світ партнера називається спiв­чуттям. Глибше спiвчуття називаєть­ся спiвпереживанням.
Вища форма спілкування – дружба. Це взаємостосунки, основані на здатності партнерів поділяти радість і тугу, пристрасті й страждання, захоплення успіхами і болі від невдач.
Найвищий ступiнь емоцiйно-позитив­ного ставлення до партнера спiлку­вання - це i є любов. Любовне спiл­кування завжди вибiркове. У його виникненнi беруть участь тaкi чин­ники, як повага, спiвчуття, спiвпе­реживання, а також естетичний чин­ник - відчуття гармонiї, краси. Це довершена  форма iснування.
Говорячи про те, яке значення має спiлкування для людини, доречно процитувати Михайла Стельмаха:
Помiж людьми я жив i pic,
 Помiж людьми шукав я шастя,
3 людьми ростив сади iлiс,
Де бризки неба квiтли рястом.
Мене любили, я любив-
 ­І це в життi найбiльше щастя.
Правила гарного співрозмовника
·        Не говоріть багато;
·        Не докучайте повчаннями;
·        Не будьте людьми настрою;
·        Не змінюйте надто часто тему розмови;
·        Не говоріть у товаристві з другим про те, що не цікавить третього;
·        Не сваріться;
·        Кожного дня скажіть людям приємне;
·        Слухайте уважно, дивіться в очі співрозмовнику;
·        Будьте скромнішими;
·        Вимовляйте слово «ви» голосно, а слово «я» пошепки;
·        Будьте тактовні.

Підсумок заняття